Mitel - Ascom - Aastra  7/24 Destek  Telefon : 0 (212) 346 35 75 Faks : 0 (212) 346 35 70 E-Posta : destek@protim.com.tr

Hastane acil kod sistemleri

 

     Ascom dünyanın sayılı dect sistemleri üreticilerinden biri ve aynı zamanda da farklı cihazlardan gelen kritik alarm bilgilerinin dectler üzerinden takibini yapabilen çözümlere odaklanmış,önemli bir teknoloji firmasıdır . Ericsson (Aastra), Alcatel, Avaya, Cisco, Mitel; konvensiyonel, IP ve WiFi dect sistemleri üreticisidir.Bir çok Hastanede uygulandığı gibi farklı ürünler Ascom ürünleriyle entegre çalışabilir. Çünkü Ascom açık arayüzler ve dünyaca kabul görmüş standart protokoller kullanmaktadır.

     Ascom, hastanedeki personelin %80’nin mobil olduğunu düşünerek, günlük yaşanan sıkıntılardan hastane ekiplerinin anında haberdar olabilmelerini sağlayan çözümler üretiyor. Bir yandan hastane personelinin işini hızlandırıp onlara zaman yaratarak nefes aldırırken, diğer yandan verilen hizmetin kalitesini yükselterek çalışmayı daha keyifli hale getirmeyi amaçlıyor. Ascom dect sistemleri marka bağımsız çalışmakta olup şu anda mevcut kullanmakta olduğunuz santral sistemlerine, medikal cihazlara, yangın alarmlarına, IT ekipmanlarına kolayca entegre edilebilir. 

                                                                                      

                                      Event (Trigger)                                             : Herhangi bir olayın veya bilginin oluşması

                                      Unite (Integration framework)                        : Bu bilginin toplanması,organize edilmesi,alarm oluşturulması ve iletilmesi

                                      Devices (Gerekli Altyapı)                              : Bu bilgilerin sunumu ,loglama ve geriye dönük raporlama

ASCOM UNITE CONNECTIVITY MANAGER

     ascom Unite Connectivity Manager,tümleşik profosyonel mesajlaşma ve alarm sistemi,özelleştirilmiş çözümler oluşturmak,kurumsal süreçleri desteklemek ve takip edebilmek için  tasarlanmış bir platformdur.                                                                  

                                                                                           

     ascom Unite CM, tümleşik mesajlaşma sistemi içerisinde en çok kullanılan sistem parçalarının bir araya getirilerek tek kutuda kullanıma sunulmasıdır. Taşıyıcı sinyal olarak DECT, IP-DECT,WiFi Dect ve/veya GSM   kullanarak işletmelerdeki mesajlaşma ve kritik alarm çözümlerine odaklanmıştır. Amacı, basit ama en temel mesajlaşma ve kişisel alarm ihtiyaçlarına cevap verebilecek, ölçeklenebilir lisans kavramı ile güçlü bir çözüm sunmaktır. Sunulan çözüm, maliyet, kurulum, kabul testlerinden geçme, eğitim ve bakım açısından,maliyet-etkin bir yapıdadır.

HASTANELER İÇİN UYGULANMIŞ ÖRNEK ÇÖZÜMLER

SIP abone destekli Aastra MxOne TSE IP santral ve Ascom i75&i62 Wi Fi dect telefonlarla Aruba Networks Access Pointler üzerinden mobil iletişim.

     Digital Abone,Analog Abone,Sip Abone,Wi Fi dect abone hepsi tek sistemde ayrı bir Base Station yatırımı olmaksızın mevcut Wi Fi altyapısı ile mobil iletişim sağlanmıştır.

Hasta odalarında Schrack Ip Nurse System ile SIP abone çalışmakta ve ayrıca IP Nurse sistemi Espa 4.4.4 protokolu ascom unite ile santral entegrasyonu sağlanarak mavi kod uygulaması yapılmıştır.

                                      

Aastra MxOne TSW santral ve mevcut Dect altyapısı kullanılarak Ascom d62 Messanger dect telefonlarla Hastane içi mobil iletişim.

     Ackermann nurse call system, Espa 4.4.4 protokolü ile ascom Unite kullanılarak santral entegrasyonu sağlanmış ve nurse call sistemi üzerinden mavi kod çağrıları dect telefonlara alarm olarak gönderilmiştir.

                                             

Aastra MxOne TSW santral ve mevcut Dect altyapısı kullanılarak Ascom d41&d62 Messanger dect telefonlarla hastane içi mobil iletişim.

     Ascom system 900 ile Mavi Kod butonu,Pembe Kod butonu kullanılarak tam bağımsız sistem oluşturulmuş ve ascom Unite kullanılarak santral entegrasyonu sağlanmıştır.

Mavi kod ve Pembe Kod çağrıları ayrı grupların kullandığı dect telefonlara alarm olarak gönderilmiştir.Aynı sistem üzerinden,hasta karşılama porterlarına yapılan çağrılar için butonlama sistemi kullanılarak çağrı sistemi kurulmuş ve kullandırılmıştır.Ayrıca Hastane otomasyon yazılımının, ascom Unite sistemine entegrasyonu sağlanmış ve Acil Konsultasyon mesajlarının, ilgili doktorlara verilen d62 messanger dect telefonlara mesaj olarak gönderilmesi sağlanmıştır.

Hastanelerde Ulusal Renkli Kod Uygulaması

     Ascom Activity Log Viewer modülü ile Acil Kod Çağrıları,alarmlar ve normal mesajlar loglanır ve Online olarak takip edilebilir.İstenildiğinde geriye dönük olarak raporlanır..

                              

 Protim olarak, hastaneler için olmazsa olmaz olan Acil Kod Sistemlerini (Mavi Kod,Beyaz Kod ve Pembe Kod),Ascom ile hastanenize yönelik en doğru çözümle entegre ederek, hastanenizde daha verimli ve hızlı çalışmanızı sağlıyoruz.

Bu sistem , Memorial Hastaneleri (Okmeydanı ,Ataşehir ,Antalya, Diyarbakır,Ankara),Bağcılar EAH,Bakırköy Sadi Konuk EAH,Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ’nde de mevcut dect sistemlere entegre edilerek başarıyla uygulanmıştır. 

Adres : Nazmi Akbacı İş Merkezi No:244 Maslak/İstanbul/TÜRKİYE

Tel :  0 (212) 346 35 75  Faks : 0 (212) 346 35 70  E-Posta : destek@protim.com.tr 

Mitel - Ascom - Comsat - Aastra - Ericsson - Santral - Telefon - IP Phone - SIP Phone - PBX - IP Santral - UC -  Hemşire Çağrı - Wi-Fi Dect